Mobile menu Menu

OPATŘENÍ ZNOJMO

INFORMAČNÍ WEB MĚSTA ZNOJMA K MIMOŘÁDNÝM SITUACÍM

Chci pomáhat

chci-pomahat

Znojemská radnice dává dohromady databázi dobrovolníků. Plán "Chci pomáhat" radnice zavádí za účelem pomoci seniorům a dalším ohroženým skupinám v souvislosti s rizikem šíření nákazy koronaviru.

Dobrovolníci, kteří chtějí Centru sociálních služeb pomoci s vykrytím výpadku pečovatelek, se mohou nadále hlásit na reditelka@cssznojmo.cz. Speciální email pro dobrovolníky do nemocnice zřídila i nemocnice: pomoc@nemzn.cz

Databázi dobrovolníků, kterou jsme shromažďovali na jaře, má radnice rovněž k dispozici a bude s ní pracovat.

Děkujeme vám!


 

Školení dobrovolníků

Dobrovolníci, kteří mají opravdový zájem pomáhat v této těžké situaci v sociálních službách, se mohou přihlásit na kurz ošetřovatelství v praxi. Město ho pořádá ve spolupráci s Českým červených křížem.

Jedná se o 6 hodinový kurz „Moderní ošetřovatelství v praxi“, kde se dobrovolník naučí základní činnosti u lůžka tak, aby v případě příchodu do domova pro seniory či domova se zvláštním režimem nebo do nemocnice již věděl, kam si stoupnout, jak s dotyčným manipulovat, aby mu neublížil a jak ho třeba převléct.

Další termín kurzu:

24. 11. 2020 (14:30 – 20:30)

26. 11. 2020 (9:00 – 15:00)

Kurz je zdarma, kapacita max 10 osob na 1 kurz. V případě zájmu je možné vypsat další.

Všechny informace včetně informací o tom, kde a jak se přihlásit, poskytne vedoucí odboru sociálního Stanislav Maar (stanislav.maar@muznojmo.cz, 739 389 457). Podrobné info také zde: https://zvladnemeto.cervenykriz.eu/

 

COVID-19

 

 

Sledujte násChybí Vám na webu některé důležité informace? Dejte nám vědět.

* povinné položky