Potřebuji pomoct

Požádat v dnešní době o pomoc, není nic ostudného, ale naopak veliká zodpovědnost vůči sobě a celé naší společnosti.

Požádat v dnešní době o pomoc, není nic ostudného, ale naopak veliká zodpovědnost vůči sobě a celé naší společnosti.

V souvislosti s rizikem šíření nákazy koronavirem a za účelem pomoci seniorům a dalším ohroženým skupinám obyvatel, kterým primárně nemohou pomoci jejich blízcí, zavedla znojemská radnice plán "Chci pomáhat" a "Potřebuji pomoct".

Nabízíme tímto seniorům a dalším osobám pomoc při zajištění nákupů potravin, léků, drogerie, příp. dalších činností, pokud budou potřeba.


Senioři a další ohrožené skupiny, které potřebují pomoct a nemají se na koho obrátit, mohou volat na tato čísla odboru sociálního:

733 781 612

 

733 781 614 

 

 

Volat můžete v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hodin.


Pomoc seniorům v izolaci poskytne i Anděl na drátě

Ve stávající situaci plné omezujících opatření se mnozí senioři ocitají v izolaci, mohou se cítit osaměle nebo se jim nedaří orientovat se v objemu informací, které k nim proudí ze všech stran. Následkem mohou být pocity úzkosti a jiné problémy. V těchto situacích mohou být nápomocné různé služby. Jednou z nich je služba Anděl na drátě. Informujte se o ní a o dalších možnostech u pracovníků sociálního odboru znojemského úřadu (733 781 612).

Anděl na drátě (registrovaná tísňová péče) pro klienty sociálních služeb měst a obcí poskytuje služby tísňové péče včetně komunikačního zařízení zcela ZDARMA, a to až do 30. června 2021. Její součástí je také Linka pomoci a poradna pro seniory (více informací o službě v příloze a na www.andelnadrate.cz).

Službu Anděl na drátě pomůže ve Znojmě zprostředkovat sociální odbor Městského úřadu Znojmo. Stačí zavolat na speciální linku 733 781 612, pracovník poskytne zájemci nejen veškeré informace o této službě, ale také s ním probere další možnosti.