Mobile menu Menu

OPATŘENÍ ZNOJMO

INFORMAČNÍ WEB MĚSTA ZNOJMA K MIMOŘÁDNÝM SITUACÍM

Provoz úřadů a organizací

Provoz úřadu

Městský úřad Znojmo funguje v omezeném režimu. 

Pro veřejnost je otevřen pouze v pondělí (8:00 – 13:00) a ve středu (12:00 – 17:00). Podatelna je otevřená také pouze v těchto dnech a funguje jen ta na Obrokové 1/12.

Ostatní dny jsou budovy úřadu pro veřejnost uzavřeny.

Prosíme občany, aby osobní návštěvou úřadu řešili pouze nezbytné a neodkladné záležitosti a upřednostňovali elektronickou a telefonickou komunikaci s úřadem.

Odbor sociální:  Upřednostňujeme telefonický či emailový kontakt a osobní schůzky pouze ve vyhrazených časech v PO a ST.  S ohledem na fakt, že odbor sociální řeší mj. agendu sociálněprávní ochrany dětí a sociální práce, lze v případě akutních situací využít i osobní návštěvu i bez objednání. 

Odbor správní (občanské průkazy, pasy, řidičské průkazy, registr vozidel, evidence obyvatel):   Pro veřejnost otevřeno pouze ve vyhrazených časech v pondělí a středu. Mimo to je možné využít volných termínů v rámci elektronického rezervačního systému. https://mapy.muznojmo.cz/vyvolavac/services.php


 

DPS, senioři, sociální služby

Platí opatření daná vládou – zákaz návštěv v pobytových službách; Domov pro seniory, Domov se zvláštním režimem, Odlehčovací služby – návštěvy povoleny pouze na výjimky dané v mimořádném opatření a po předchozí domluvě.

Návštěvy v domovech pro seniory nejsou povoleny.

Ode dneška došlo k přerušení činnost Klubů seniorů a zrušili se veškeré akce v nich. 

Sociální odbor, oddělení sociální prevence, je připraven opět pomáhat při zajišťování nákupů základních potravin a léků pozitivně testovaným osobám či lidem v karanténě, pokud nebudou mít nikoho, kdo by dotyčnému nákup obstaral.  Postup bude pravděpodobně stejný jako na jaře: telefonicky se domluví nákup, po nákupu se vloží do tašky s nákupem list s informacemi o bezhotovostní platbě na účet města a bude se následně čekat na uhrazení. Podobný postup s distribucí léků. 

Případné další požadavky, pokud nepůjde vyřešit za pomoci rodiny či nějakých blízkých osob, se budou řešit individuálně v režimu sociální práce oddělením sociální prevence. Obrátit se můžete na speciální linku pomoci 733 781 612, případně na další pracovníky oddělení. K dispozici jsou i dobrovolníci z organizace ADRA, kteří jsou připraveni případně také pomoci.


Sportoviště

Uzavřena všechna sportoviště, vnitřní i venkovní. Je možné pouze běhání na ovále na Městském stadionu v Horním parku, a to od pondělí do pátku v čase od 17:00 do 20:00 a za dodržení vládního nařízení o shromažďování osob. Workoutové hřiště je rovněž možné využít za dodržení vládního nařízení o shromažďování osob.


 

Hřbitovy

Provoz všech hřbitovů je bez omezení.


 

Kultura, památky

Uzavření provozů a zrušení kulturních akcí se týká těchto objektů:

  • Městské divadlo
  • Znojemské podzemí
  • Hradební opevnění
  • Expozice pivovarnictví
  • Radniční věž

Další kulturní akce (festival Jeden svět, koncerty, Listování, Nedělní pohádky) se také ruší.

O možnosti vrácení vstupenek, případně o náhradních termínech na jednotlivé koncerty a inscenace, vás budeme co nejdříve informovat. Aktuální informace sledujte na www.znojemskabeseda.cz


 

Městská knihovna

Knihovna včetně všech jejích poboček je do odvolání uzavřena. Knihovna přesto poskytuje online služby, jako jsou například rešeršní služby nebo projekt Zeptejte se knihovny. Nově můžete využít také půjčování e-knih. Více informací ZDE.

Čtenářům nebudou v době uzavření narůstat pokuty z prodlení. Prodlužovat lze elektronicky cestou účet na www.knihovnazn.cz nebo e-mailem na dospeli@knihovnazn.cz a též telefonicky na čísle 515 224 346.

Kontakty a další důležité informace najdete na www.knihovnazn.cz.

COVID-19

 

 

Sledujte násChybí Vám na webu některé důležité informace? Dejte nám vědět.

* povinné položky